09 Απριλίου 2015
Στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Πειραιώς πραγματοποιήθηκε πριν λίγο ευχαριστήριος εκδήλωση από την Ιερά Μητρόπολη Πειραιώς προς τον πρόεδρο της ΠΑΕ Ολυμπιακόύ κ. Βαγγέλη Μαρινάκη.
Ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Πειραιώς κ.κ. Σεραφείμ ευχαρίστησε δημόσια τον κ. Μαρινάκη για τις προσφορές αγάπης προς τους άπορους της πόλης μας. Επίσης δώρισε στον κ. Μαρινάκη μια εικόνα του Αναστάντος Χριστού.
Σε κλίμα συγκίνησης ο κ. Βαγγέλης Μαρινάκης ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο κ.κ. Σεραφείμ για το έργο που προσφέρει στον Πειραιά, δωρίζοντας απ’ την πλευρά του χρηματική επιταγή για τα 6.000 συσσίτια που δίνει καθημερινά η Μητρόπολη από τους Ιερούς Ναούς.