Εφημερίδα Κοινωνική

Νίκη ανάσα για την Δόξα Πειραιά

Breaking News

17 Απριλίου 2016

Πάση θυσία ήθελε την νίκη η Δόξα Πειραιά απέναντι στον Καραβά και την πήρε με 3-2. Οι «Πράσινοι» έψαχναν απεγνωσμένα το τρίποντο για να πάρουν βαθμολογική ανάσα από την ζώνη των play out. Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 18′ με τον Γκιόκα. Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και οι γηπεδούχοι μέσα σε λίγα λεπτά διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Γαλακτερό. Ο Καραβάς στην επανάληψη μπήκε αποφασισμένος και μείωσε στο 54′ με τον Ράμα. Οι «Κυανόλευκοι» καθώς πίεζαν για την ισοφάριση είχαν μια άτυχη στιγμή και στο 70′ βρέθηκαν πάλι πίσω στο σκορ με δύο τέρματα. ο Αναγωστόπουλος πέτυχε άθελα του αυτογκόλ. Στην συνέχεια το μόνο που πέτυχε η ομάδα του Μοδινού ήταν να μειώσει στο 76′ πάλι με το Ράμα σε 3-2.

Δόξα Πειραιά: Κωνσταντινίδης, Τσότσογλου, Παπαϊωάννου Δ., Γαλανομάτης, Παπαϊωάννου Ι., Βεκρής (86’ Καραμαδούκης), Γκοντόλια (72’ Γεωργίζας), Καλύβας, Πικραμένος (88’ Θηραίος), Γκιόκα, Γαλακτερός

Καραβάς: Δώνας, Γκούτσιος (86’ Χουχούλης), Κασάρα, Τερόλης, Αναγνωστόπουλος, Κοτζαπαναγιώτης (48’ Μυτιληναίος), Σταφσουλάι, Γονατάς, Μαυρέλης (48’ Μαλίκας), Ράμα, Ρηγούτσος