Εφημερίδα Κοινωνική

Δεν δυσκολεύτηκε ο Εθνικός να νικήσει την Γλυφάδα στο ποδόσφαιρο

Breaking News

17 Απριλίου 2016

Καμιά δυσκολία δεν αντιμετώπισε ο Εθνικός Πειραιώς στον εκτός έδρας αγώνα, κόντρα στην Γλυφάδα την οποία την νίκησε με 2-0. Οι Κυανόλευκοι πέτυχαν και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Πριν να συμπληρωθούν 30 λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Ο Λεωνιδόπουλος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων να διώξουν την μπάλα και με κοντινό σουτ νίκησε τον Μωραΐτη και έγραψε το 1-0. Πριν τελειώσει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42 ο Βλάχος διαμόρφωσε το 2-0 με ασίστ του Σουλελέ.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγινε κάτι το τρομερό, παρά μόνο η αποβολή του Λεωνιδόπουλου στο 89′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα που χάνει το επόμενο παιχνίδι με την Κρουσώνα.

ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μανταλόβας): Μωραΐτης, Σελανσί (82′ Αγγελής), Ζιάι, Παϊκόπουλος, Βαρδακώστας, Παπακωνσταντίνου (60′ Μπένας), Ταμπάκης, Μήτρος, Λαμπρογεώργος (72′ Ρίζος), Νίκου, Καραγιάννης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Θύμιος Γεωργούλης): Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Μαντζώρος, Στρατάκης, Λεωνιδόπουλος, Βλάχος (75′ Φωτιάδης), Σούφλας (77′ Πίσσας), Μάναλης, Αργυρίου, Σουλελές (70′ Αλεξανδρόπουλος).