Εφημερίδα Κοινωνική

Βαριά εντός έδρας ήττα για τον Εθνικό Πειραιώς στο ποδόσφαιρο

Breaking News

27 Μαρτίου 2016

Σημαντικό διπλό πέτυχε ο Αστέρας Βάρης κόντρα στον Εθνικό με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες κατάφεραν και νίκησαν, στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή στην κατηγορία. Αντίθετα ο Εθνικός έμεινε στην πέμπτη θέση και γνώρισε την ήττα μετά από οχτώ αγωνιστικές. Στο αγωνιστικό κομμάτι πρώτος άνοιξε το σκορ ο Αστέρας Βάρης στο 29′. Ο νεαρός επιθετικός Ντάγκρας νίκησε τον Βουτσινά και έγραψε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι με ανεβασμένη την ψυχολογία σημείωσαν και δεύτερο γκολ με τον Χατζησάββα, έπειτα από ασίστ του Μανιδάκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εθνικός μπήκε σαφώς βελτιωμένος και πίεζε για γκολ. Στο 50′ οι «Κυανόλευκοι» πέτυχαν γκολ με τον Μαντζώρο κάνοντας το 2-1. Οι γηπεδούχοι στο 79′ διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Χόρτσα μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής δεν καταλόγισε την άσπρη βούλα. Έξι λεπτά αργότερα ο Ντάγκρας διπλασίασε τα τέρματα του και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Θύμιος Γεωργούλης) Βουτσινάς, Στασινός (46′ Κομνηνος), Παυλάκης, Μαντζώρος, Στρατάκης, Μαρτίνος (88′ Γερόλυμος), Μαναλης, Μίρτσα (61′ Αλεξανδρόπουλος), Λεωνοδόπουλος, Αργυρίου, Βλάχος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Φώτης Θανέλλας) Ιωσήπου, Ιωακειμίδης, Νιφαδόπουλος, Χόρτσας, Βασιλείου, Νικολακόπουλος Καναβέτας (58′ Καναβέτας), Αγκόλι (67′ Γεωργιάδης), Χατζησάββας, Μανιδάκης, Ντάγκρας.