Εφημερίδα Κοινωνική

Άτυχος στάθηκε ο Καραβάς

Breaking News

06 Μαρτίου 2016

Συναρπαστικός ήταν ο αγώνας ανάμεσα στον Καραβά και τον Αμπελακιακό, ο οποίος έληξε 1-1. Ο Καραβάς στάθηκε άτυχος, αλλά βρήκε απέναντι του ένα πολύ καλό τερματοφύλακα που έβγαζε τα πάντα τον Καρνέση. Την χαρά του γκολ “γεύτηκαν” πρώτοι οι ¨Νησιώτες”, οι οποίοι σκόραραν με τον Ραπτόπουλο στο 18’. Όσο περνούσε η ώρα, ο Καραβάς πίεζε για την ισοφάριση και λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου, πέτυχαν την ισοφάριση με τον Ρηγούτσο στέλνοντας τις ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη οι “Κυανόλευκοι” πίεζαν για την νίκη, αλλά ο Καρνέσης σταματούσε κάθε ευκαιρία τους. Συγκεκριμένα ο Έλληνας πορτιέρο απέκρουσε το καλό χτυπημένο πέναλτι του Ρηγούτσου στο 72’ και κράτησε το 1-1. Η ομάδα της Π. Κοκκινιάς ήταν και άτυχοι, καθώς είχε και δύο δοκάρια ένα με Ρηγούτσο στο 63’ και ένα με τον Ράμα στο 79’.

Καραβάς: Μώτος, Γκούτσιος (75′ Καραγιάννης), Κασάρα, Ψυλλάκης, Αναγνωστόπουλος, Κοτσαπαναγιώτης (45′ Ράμα), Σταφσουλάι, Γονατάς, Μπιλίμπασι, Γεωργίου, Ρηγούτσος.

Αμπελακιακός: Καρνέσης, Μαγιάτης, Λιάτος, Στεφανής, Χαλούλος, Θεοδοσίου Χ., Ζώτο, Σγούρδας, Σαριγιάννης (66’ Θεοδοσίου Σ), Ραπτόπουλος (46’ Μαλίκα), Ψώινος( 46’ Νάνος)