Εφημερίδα Κοινωνική

Με νίκη ξεκίνησε το νέο έτος για τον Καραβά

Breaking News

03 Ιανουαρίου 2016

Δυναμικά άρχισε την σεζόν ο Καραβάς. Νίκησε την Δόξα Πειραιά με 3-2 στο γήπεδο του Ρέντη. Ο Καραβάς μόλις στο πρώτο λεπτό, άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γεωργίου. Η Δόξα Πειραιά όμως είχε απάντηση και στο 15΄ λεπτό ισοφάρισε με τον Μαναριώτη. Οι δυο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μοδινού πάτησε «γκάζι» και στο 55′ λεπτό ξανά πήρε το προβάδισμα χάρις τον Μαυρέλη. Ο Καραβάς στο 57′ λεπτό πήρε πιο μεγάλο προβάδισμα με ένα εξαιρετικό σουτ του Γεωργίου ο οποίος σκόραρε δυο φορές στο ματς. Η Δόξα Πειραιά παρόλο τις προσπάθειες που έκανε δεν μπορούσε να επιστρέψει εγκαίρως στο παιχνίδι, παρά μόνο το γκολ που πέτυχε, πάλι ο Μαναριώτης στις καθυστερήσεις για το τελικό σκορ 3-2.

ΚΑΡΑΒΑΣ: Δόνας, Κουλούρης, Μυτιληναίος, Τερολλής, Αναγνωστόπουλος, Μαλίκας, Χουχούλης (50′ Σταφσουλάι), Σκρόνιας (60′ Γονατάς), Κοτζαπαναγιώτης (65′ Κασάρα), Γεωργίου, Μαυρέλης.

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κωνσταντινίδης, Τσότσογλου, Παπαϊωάννου Δ., Γεώργιζας (46′ Χαραλάμπους), Παπαϊωάννου Ι., Καλύβας, Γκοντόλια, Γκιόκα, Μαναριώτης, Πικραμένος (67′ Σουκέρας), Γαλακτερός (62′ Δρίβας).