![Κυκλοφοριακές Ρυθμίσεις στον Άγιο Δημήτριο κατά τη διεξαγωγή των αγώνων «Ειρηνοδρομίας» την Κυριακή](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2024/05/eirinodromia1-680x365.jpg)
Στο πλαίσιο της διεξαγωγής της μεγάλης Ειρηνοδρομίας που διεξάγεται την Κυριακή 19 Μαΐου στο Δήμο Αγίου Δημητρίου και εντάσσεται στις εκδηλώσεις «Παναγούλεια 2024», για την ασφάλεια των αθλητών δρομέων και του συνόλου των συμμετεχόντων θα πραγματοποιηθούν Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις. Οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις θα ισχύσουν από τις 08:00 π.μ. έως και τη λήξη της Ειρηνοδρομίας.
Για τη διεξαγωγή των αγώνων θα κλείσουν συγκεκριμένα σημεία των οδών: Αγ. Δημητρίου, Θάλειας, Παπάγου, Χρυσοστόμου Σμύρνης, Άρτης, Βεργίνας, Αγωνιστών Πολυτεχνείου.
Επιπλέον με απόφαση του ΟΑΣΑ θα υπάρξει μερική τροποποίηση δρομολογίων της διαδρομής των λεωφορειακών γραμμών 112, 141, 217, 219, 229 και 816. Η τροποποίηση των δρομολογίων ισχύει από τις 08:00 π.μ. και για όσο διάστημα διαρκέσει η Ειρηνοδρομία.
Ο Δήμος και η Οργανωτική Επιτροπή ζητούν την κατανόηση των πολιτών.