![Κάλεσμα σε δράσεις καλλωπισμού και δεντροφύτευσης](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2024/05/dendrofyteusi-680x365.jpg)
21 Μαΐου 2024
Δενδροφυτεύσεις και εξωραϊστικές δράσεις θα πραγματοποιήσει ο Δήμος Νίκαιας-Αγ.Ι. Ρέντη, το Σάββατο 25 Μαϊου στις 10 το πρωί, στο δημοτικό parking Ρέντη (Π. Νικολαϊδη και Νέου Φαλήρου, ψυγεία Καρέλα).
Στο πλαίσιο των δράσεων «Όλοι μαζί φροντίζουμε τη γειτονιά μας», η Διεύθυνση Πρασίνου και Περιβάλλοντος συνεχίζει τις δεντροφυτεύεις σε πάρκα, πλατείες και άλλους δημόσιους χώρους. Παράλληλα θα πραγματοποιηθούν εργασίες καλλωπισμού και αναβάθμισης των υπαρχόντων χώρων πρασίνου , όπως κλαδέματα, καθαρισμοί και φυτεύσεις εποχιακών λουλουδιών.