![10ο Spetsathlon: Με επιτυχία στο πανέμορφο νησί των Σπετσών](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2024/05/spetses-680x365.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο νησί των Σπετσών το επετειακό «Spetsathlon», για τα δέκα χρόνια του θεσμού.
Η Υπουργός Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης, συμμετείχε και στο 10ο Spetsathlon, που διοργάνωσαν η Οργανωτική Επιτροπή του Spetsathlon και η Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου και είχε την ευκαιρία να συναντηθεί και με την Ιδρύτρια και Πρόεδρο της Οργανωτικής Επιτροπής της διοργάνωσης, Μαρίνα Κουταρέλλη.
Στον χαιρετισμό της, κατά τη διάρκεια της απονομής των μεταλλίων του Spetsathlon, η Δόμνα Μιχαηλίδου, ανέφερε: «είναι μεγάλη τιμή και χαρά για μένα κάθε φορά που βρίσκομαι ανάμεσά σας σε αυτό το τόσο ξεχωριστό αθλητικό γεγονός. Το Spetsathlon είναι η πρώτη διοργάνωση που συνέβαλε στην προβολή και εξάπλωση του ερασιτεχνικού τρίαθλου στη χώρα, ανοίγοντας τον δρόμο της συμμετοχής και κερδίζοντας την εμπιστοσύνη χιλιάδων αθλητών σε ολόκληρο τον κόσμο».