![Η μεγάλη «οικογένεια» του Αθλητικού Συλλόγου TaeΚwonDo Ολυμπιακού Νίκαιας -Χιλιάδες διακρίσεις από αθλητές και προπονητές του, σε Πανελλήνιο και Πανευρωπαϊκό επίπεδο!](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/olympiacosnikaias-680x365.jpg)
Ο Αθλητικός Σύλλογος Taekwondo Ολυμπιακού Νίκαιας έχοντας στα 11 και πλέον έτη ενεργής δράσης χιλιάδες διακρίσεις και συμμετοχές από αθλητές και προπονητές του, σε Πανελλήνιο και Πανευρωπαϊκό επίπεδο, αποκαλύπτει και δίδει καθημερινά σε νέους και νέες τα οφέλη του Ολυμπιακού Αθλητισμού και του αθλητικου ιδεώδους προς θετική χρήση και αξιοποίηση αυτού του αρχαίου παιδαγωγικού, κοινωνικού και πολιτισμικού αγαθού. Επαναφέρει απλές λέξεις ή έννοιες στη ζωή των νέων και νεανίδων όπως αυτογνωσία, όραμα, πνευματική ισορροπία και σωματική αγωγή.
Πρόσφατες υψηλού επιπέδου εμφανίσεις του Α.Σ. Taekwondo Ολυμπιακού Νίκαιας ήταν η αποστολή στη Σόφια, Βουλγαρίας και συγκεκριμένα στο 10ο RAMUS SOFIA CUP INTERNATIONAL TAEKWONDO EVENTS στο ASICS ARENA, όπου ξεχώρισε μέσα από 10 χώρες, κατακτώντας την 1η θέση στην κατηγορία CADETS, ενώ στο Πανελλήνιο Κύπελο «Γ. Βόλαρης» με 1600 και πλέον αθλητές όλης της χώρας, στέφθηκε μεταξύ των πρώτων θέσεων του καλύτερου Αθλητικού Συλλόγου Taekwondo. Η μεγάλη οικογένεια του Αθλητικού Συλλόγου Taekwondo Ολυμπιακού Νίκαιας δηλώνει δυναμικά «παρούσα» και είναι έτοιμη να σας οδηγήσει στο αύριο της σύγχρονης Αθλητικής Ελλάδας.