![Δράση Οδοντιατρικού Συλλόγου Πειραιά στην Πλ. Κοραή: «Θερμά συγχαρητήρια στον Πρόεδρο Μιχάλη Αγρανιώτη και σε όλους τους οδοντιάτρους που συμμετείχαν»](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2023/12/δραση-1-680x365.jpg)
01 Δεκεμβρίου 2023
Παγκόσμια ημέρα κατά του AIDS και στην πλατεία Κοραή ο Οδοντιατρικός Σύλλογος Πειραιώς σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ πραγματοποίησε μια πρωτότυπη δράση με τίτλο: Προφυλακτικό πήρες! ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ; Στόχος ήταν να ενημερωθούν οι πολίτες για τη σχέση της στοματικής υγείας με τη μετάδοση του ιού HIV.
Ο Δήμαρχος Πειραιά παρέστη στην εκδήλωση και τόνισε: Θερμά συγχαρητήρια στον Οδοντιατρικό Σύλλογο, στον Πρόεδρο κ. Μιχάλη Αγρανιώτη και σε όλους τους οδοντιάτρους που συμμετείχαν εθελοντικά, στην πολύ όμορφη πρωτοβουλία, αλλά και για τη γενικότερη δράση τους στην πόλη, σε ζητήματα ενημέρωσης των πολιτών».