![Οι αντίπαλοι της Εθνικής στο προολυμπιακό του Πειραιά](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2023/11/προολυμπιακο-680x365.jpg)
Τις ομάδες που θα βρει στο δρόμο της στο Προολυμπιακό Τουρνουά που θα διεξαχθεί στην Ελλάδα και το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας από 2 έως 7 Ιουλίου έμαθε η Εθνική μας ομάδα μετά την κλήρωση στη Γενεύη, με στόχο να πάρει το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα είναι στο ίδιο γκρουπ με τη Δομινικανή Δημοκρατία του Καρλ-Άντονι Τάουνς και την Αίγυπτο. Στον άλλο όμιλο θα βρεθεί η Σλοβενία του Λούκα Ντόντσιτς, η Νέα Ζηλανδία και η Κροατία. Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα προκριθούν στα ημιτελικά.
Στη συνέχεια ο πρώτος του ενός ομίλου θα αντιμετωπίσει τον δεύτερο του άλλου και οι νικητές θα παίξουν στον τελικό που θα διεξαχθεί στις 7 Ιουλίου για το εισιτήριο που οδηγεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.