![Δημήτρης Μαρκόπουλος – Υπ. Βουλευτής Β’ Πειραιά ΝΔ: «Η χώρα πρέπει να πάει ΜΠΡΟΣΤΑ»](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2023/06/MARKOPOULOS-680x365.jpg)
20 Ιουνίου 2023
Πρωινή εξόρμηση στο κέντρο της Νίκαιας και για τον Δημήτρη Μαρκόπουλο. Σε μήνυμά του ο υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ στη Β’ Πειραιά (και εκλεγμένος στην πρώτη κάλπη) είπε:
«Ενημερώνουμε τους πολίτες για τις Κυριακάτικες εκλογές κι επικοινωνούμε την ανάγκη για επίτευξη αυτοδυναμίας. Η χώρα πρέπει να πάει ΜΠΡΟΣΤΑ.
Επίσης σας περιμένουμε σήμερα στις 20:00 στην πλατεία Δαβάκη (Περιβολάκι) στη Νίκαια στην κεντρική προεκλογική παρουσίαση όλων των υποψηφίων της ΝΔ στη Β’ Πειραιά».