Έμειναν στο 0-0 ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ και ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ στον τελευταίο φετινό τους αγώνα

Breaking News

28 Μαΐου 2022
Μετά από ένα καλό σχετικά παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό, αλλά αρκετά αβίαστα λάθη και από τις δύο ομάδες, ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ και ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο «Νικολαΐδης»…
Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερο και είχε περισσότερες ευκαιρίες. Στο 7′ ο Σαραντάκος για τους γηπεδούχους σούταρε άουτ από καλή θέση, ενώ στο 19′ οι φιλοξενούμενοι «ισοφάρισαν» τις ευκαιρίες με δυνατό σουτ του Κωνσταντίνου που έφυγε μόλις άουτ.
Στο 26′ ο Γραίος απέκρουσε εντυπωσιακά επικίνδυνο σουτ του Κολοφώτη, ενώ στο 35′ ο Μιτσάνι επιχείρησε σουτ από το ύψος της περιοχής που απέκρουσε ο νεαρός τερματοφύλακας Πρέκας του ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΥ…
Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, αφού δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι μπήκαμε πλέον για τα καλά στο… καλοκαίρι! Οι μοναδικές ευκαιρίες ήταν για τους φιλοξενούμενους, που είχαν  στο 60′ επικίνδυνο σουτ του Λαδιά και στο 80′ επέλαση του Κωνσταντίνου, τον οποίο πρόλαβε τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας Γραίος. Το σφύριγμα του πολύ καλού διαιτητή Φυρογένη βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 0-0 ανανεώνοντας το ραντεβού τους στην μεγάλη κατηγορία του Πειραιά για του χρόνου. Να σημειωθεί ότι το σημερινό ήταν το τελευταίο παιχνίδι του Δημήτρη Γιαννούλη στον πάγκο του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ μετά από 6 σεζόν!
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Μάνος Φυρογένης με βοηθούς τον Σωτήρη Παπαδάμ και τον Θεοδόση Πετρίδη.