Εφημερίδα Κοινωνική

Πολύτιμο «διπλό» του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ στον Κορυδαλλό!

16 Μαρτίου 2022

Μετά από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι με αρκετές φάσεις που κρίθηκε τελικά στα γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, ο ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ πανηγύρισε μια μεγάλη επιτυχία μέσα στο «σπίτι» του ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ και πήρε βαθειά βαθμολογική ανάσα για την συνέχεια!

Μόλις στο 5′ ο Μιτσάνι σούταρε άουτ από καλή θέση για τους φιλοξενούμενους. Στο τρίλεπτο από το 17′ μέχρι το 19′ έγιναν πολλά! Στο 17′ καλό σουτ του Γαβρά μπλοκάρει ο Κουλούρης. Στο επόμενο λεπτό ο ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ κόντρα στη ροή του αγώνα ανοίγει το σκορ με τον Σωτηρόπουλο! Και στην επόμενη φάση ο ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Μιτσάνι!

Στο 33′ είχαμε ένα πολύ καλό σουτ του Σωτηρόπουλου που απέκρουσε εκπληκτικά ο Γραίος με τα ακροδάχτυλα, ενώ στο 36′ ο Μιτσάνι εκ νέου εκμεταλλεύεται ασταθή απόκρουση του Κουλούρη σε φάουλ του Τρίψα και δίνει το προβάδισμα στον ΦΑΛΗΡΙΚΟ με 1-2!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ήταν καλύτερος, είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά οι φιλοξενούμενοι πίεζαν ψηλά και ήταν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις.

Στο 50′ φάουλ του Βοζίκη έφυγε μόλις άουτ για τους γηπεδούχους. Στο 60′ και στο 65′ οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες με Γαβρά και Βέττα αντίστοιχα. Στο 73′ μακρινό ξαφνικό σουτ του Καραπατάκη έφυγε μόλις άουτ και στο 85′ νέο σουτ του Μαυροκέφαλου αποκρούει ο Γραίος. Στο 90′ ο Σωτηρόπουλος παραλίγο να σημειώσει εκπληκτικό γκολ για τους γηπεδούχους με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή που έφυγε ξυστά άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων! Και στο 94′ είχαμε την τελευταία ευκαιρία του αγώνα με τον Τρίψα για τον ΦΑΛΗΡΙΚΟ λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή…

Τον αγώνα διαιτήτευσε επιτυχώς ο Γιώργος Μπαλαχούτης με βοηθούς τον Ιορδάνη Καράκελλε και την Βίνα Λαμπροπούλου