Εφημερίδα Κοινωνική

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ: 2-4 για το κύπελλο της ΕΠΣΠ / Ρεπορτάζ αγώνα από την Κοινωνική

Breaking News

22 Δεκεμβρίου 2021

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Περάματος μεταξύ του ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΥ και του ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ, με τελικούς νικητές τους φιλοξενούμενους με σκορ 2-4, που εξασφάλισαν έτσι την συμμετοχή τους στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΠ!

Μόλις στο 3′ ο Σιάνος είχε οριζόντιο δοκάρι για τον ΠΕΡΑΜΑΪΚΟ σε μια φάση που θα μπορούσε να αλλάξει τα πάντα στο παιχνίδι! Όμως στο 16′ ο Κακοσίμος με εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους! Στο 23′ ο Λύγκος και στο 24′ ο Κακοσίμος έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για τον ΕΘΝΙΚΟ, που τελικά κέρδισε πέναλτι στο 42′ το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο έμπειρος Λύγκος. Έτσι, τα πρώτα 45′ του αγώνα βρήκαν τον ΕΘΝΙΚΟ με προβάδισμα δύο τερμάτων…
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εξίσου δυνατά και προηγήθηκαν 0-3 με τον Δώδα, αλλά στο 54′ ο Μαυράκης μείωσε σε 1-3 με απ” ευθείας φάουλ! Τα υπόλοιπα έγιναν μετά το 90ό λεπτό. Στο 91′ ο Φραγκόπουλος έκανε με σουτ το 1-4 και στο 93′ ο Μαυράκης με εξαιρετική προσπάθεια έγραψε το τελικό 2-4…
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κύριος Κώστας Δαμιανάκης με βοηθούς τους Δημήτρη Παγουρτζή και Ιορδάνη Καράκελλε.