![Λίγη τσίπα, επιτέλους… (φωτο)](http://koinoniki.gr/wp-content/uploads/2018/11/tsipa1-680x365.jpg)
14 Νοεμβρίου 2018
Γνωρίζαμε για την απεργία των εργαζομένων στους Δήμους. Ο Δήμος Πειραιά μάλιστα είχε ενημερώσει για το ότι τα σκουπίδια θα μαζεύονταν μόνο με προσωπικό ασφαλείας και ζητούσε ευαισθητοποίηση.
Αλλά … Ιδού ακόμη ΑΚΟΜΗ μια «Πειραιώτικη… απόδειξη», ότι όσο παλεύουν οι εργαζόμενοι (για τη δουλειά τους ή τα δικαιώματά τους) και η δημοτική Αρχή για να κρατήσει ένα επίπεδο καθαριότητας στην πόλη, υπάρχουν επιχειρηματίες που κάνουν ότι τους «καπνίσει»…!
Κάδος στο κέντρο της πόλης. Πεταμένα φαγητά –όπως, όπως -και ανοιχτές σακούλες, προφανώς από επιχείρηση εστίασης και έτοιμου φαγητού. Και έξω από τον κάδο!
Εστίες μόλυνσης.
Έλεος πια… και Ντροπή! Δείτε φωτό: