02 Δεκεμβρίου 2016
Προσκεκλημένος στο Ετήσιο Τακτικό Συνέδριο της ΚΕΔΕ, είναι ο Υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, Παναγιώτης Κουρουμπλής, ο οποίος το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου θα μεταβεί, για το λόγο αυτό, στη Θεσσαλονίκη, την οποία έτσι επισκέπτεται για δεύτερη φορά σε διάστημα μερικών ημερών.
Ο Υπουργός Ναυτιλίας θα μιλήσει στην ενότητα του Συνεδρίου με θέμα «Νησιωτικότητα: Μετατρέπουμε τις δυσκολίες σε ευκαιρίες.»