08 Νοεμβρίου 2016
Την Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2016 ο Βουλευτής υποδέχτηκε στη Βουλή την κα. Βάνα Μπάρμπα, προκειμένου να συζητήσουν λεπτομέρειες για το φιλανθρωπικό έργο που θα αναλάβουν από κοινού. Αντικείμενο της κοινής φιλανθρωπικής δράσης θα είναι κατά βάση πολιτιστικά δρώμενα (συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις) των οποίων τα έσοδα θα διατίθενται σε ασθενείς κοινωνικές ομάδες στη χώρα μας.
Είμαστε σίγουροι ότι η κοινή μας ανθρωπιστική πρωτοβουλία, μέσω του πολιτισμού, θα συναντήσει τη μεγάλη ανταπόκριση των Ελλήνων πολιτών, ενώ την ίδια στιγμή αναμένουμε τη συμπαράσταση και τη στήριξη όλων των εμπλεκόμενων φορέων. Όλοι μαζί μπορούμε να βοηθήσουμε πρακτικά και αποτελεσματικά όλους τους συνανθρώπους μας που αντιμετωπίζουν προβλήματα διαβίωσης.