Εφημερίδα Κοινωνική

Με ισοπαλία τελείωσε τις υποχρεώσεις του ο Εθνικός Πειραιώς στο ποδόσφαιρο

Breaking News

22 Μαΐου 2016

Με ισοπαλία τελείωσε ο Εθνικός Πειραιώς τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, καθώς ήρθε 2-2 με την Επισκοπή. Οι «Πειραιώτες» πραγματοποίησαν μια καλή σεζόν, όμως σήμερα έμειναν ισόπαλοι με την Επισκοπή, η οποία έχει αποχαιρετήσει από καιρό την κατηγορία.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ουσιαστικές φάσεις για γκολ. Όλο το παιχνίδι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και άνοιξαν το σκορ στο 53′ με τον Μπάτζεφ. Ή απάντηση για την ομάδα του Γεωργούλη ήταν άμεση. Ο Μάναλης αξιοποίησε στο έπακρον το κόρνερ του Σουλελέ και με κεφαλιά έκανε το 1-1. Ωστόσο αυτοί που ξανά προηγήθηκαν ήταν Οι Κρητικοί στο 61′. Ο Ντινιωτάκης με σουτ έκανε το 2-1. Για άλλη μια φορά οι γηπεδούχοι βρήκαν γρήγορα το γκολ και ισοφάρισαν τον αγώνα. Το γκολ το σημείωσε ο Σούφλας με πέναλτι διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 2-2.

Εθνικός: (Γεωργούλης) Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Μαντζώρος, Μπένα (55′ Αργυρίου), Μαρτίνος, Σούφλας, Λεωνιδόπουλος, Μάναλης, Κομνηνός, Κατίδης

Επισκοπή: (Κοτσωβός) Γύπαρης, Καψιώτης (90′ Γεωργιάδης), Νίκου, Παπαδήμας, Χαλκιαδάκης, Γούλας (40′ λ.τ. Φοβάκης), Ιβάνοφ (80′ Μέμος), Μίλιτς, Μηνάς, Ντινιωτάκης