29 Μαρτίου 2016
Να συνεχίσουν να έχουν οι δήμοι την αρμοδιότητα παραχώρησης της χρήσης των παραλιών, καθώς και να υπάρξει «ξεκάθαρη» νομοθετική ρύθμιση για την παραχώρηση της χρήσης αιγιαλών απευθείας στους δήμους ζήτησε ο πρόεδρος της ΚΕΔΕ Γιώργος Πατούλης από τον αναπληρωτή υπουργό Οικονομικών Τρύφωνα Αλεξιάδη.
Από την πλευρά του, ο κ. Αλεξιάδης διαβεβαίωσε τον κ. Πατούλη ότι όχι μόνο δεν θα αιφνιδιαστεί η Τοπική Αυτοδιοίκηση αλλά θα έχει πλήρη ενημέρωση σχετικά με τις αποφάσεις που δρομολογούνται για τη διαδικασία παραχώρησης της χρήσης των αιγιαλών.