Η Φιλολογική Στέγη Πειραιώς, ο Πειραϊκός Σύνδεσμος, οι Εκδόσεις Διόπτρα και το βιβλιοπωλείο Νέος Κύκλος σας προσκαλούν στην παρουσίαση του βιβλίου της συγγραφέας Άννας Γαλανού.
Η παρουσίαση θα γίνει την Τετάρτη 4Νοεμβρίου 2015 στις 7:30 μ.μ στον Πειραϊκό Σύνδεσμο, αίθουσα «Βαρώνου Κίμωνος Ράλλη» (Καραΐσκου 104, Πειραιάς 210 4178159).
Το βιβλίο θα παρουσιάσουν η συγγραφέας κ. Βασιλική Αεβεντάκη, η μουσικός και ραδιοφωνικός παραγωγός κ. Έλενα Φαληρέα και η βιβλιοπώλης κ. Δέσποινα Δαρζέντα.
Αφήγηση και θεατρικά δρώμενα από τον ηθοποιό κ. Μάνο Χατζηγεωργίου και την ομάδα του.
Μουσικό ταξίδι στον παλιό Πειραιά με τους: Έλενα Φαληρέα (κιθάρα – τραγούδι), Θανάση Βαλάσκα (μπουζούκι – τραγούδι) και Ευγένιο Χαλίλ (μπουζούκι).
Την εκδήλωση θα προλογίσει ο Πρόεδρος της Φιλολογικής Στέγης Πειραιώς, λογοτέχνης και ποιητής κ. Νίκος Παπαγιαννάκης και θα συντονίσει η λογοτέχνης και ποιήτρια κ. Σοφία Σπύρου.