15 Μαΐου 2014
Με πρωτοβουλία της Προέδρου του Οδοντιατρικού Συλλόγου Πειραιά Μαρίας Μενενάκου, την προηγούμενη Κυριακή 11 Μαΐου στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδας Πειραιά τελέστηκε Θεία Λειτουργία για την Εορτή του Αγίου Αντίπα, προστάτη των Οδοντιάτρων.
Το ΔΣ και τα μέλη του ΟΣΠ «αγκάλιασαν» την εκδήλωση, όπως ήταν αναμενόμενο, ενώ μεταξύ άλλων παρευρέθηκαν ο Αντιπρόεδρος της Βουλής κ. Γιάννης Τραγάκης, ο Αντιδήμαρχος κ. Μύρων Καλαϊτζάκης, ο κ. Μυλωνάς, ο υποψήφιος δήμαρχος και οδοντίατρος κ. Αντ. Καλογερόγιαννης, ο πρώην Αντιδήμαρχος κ. Γιάννης Σπυράκης, και πλήθος κόσμου.